Po konferencji prasowej w Atlas Arenie

17 sty 2013

W czwartek 17 stycznia o godzinie 13:00, w łódzkiej Atlas Arenie rozpoczęła się konferencja prasowa poświęcona zbliżającemu się wielkimi krokami meczowi Polska vs Szwecja.

Spotkanie z mediami rozpoczęła prezentacja oficjalnego spotu promującego imprezę. Następnie Gabriel Zdrojewski z Biura Prasowego PLFA przedstawił prelegentów konferencji. Przy stole usiedli wiceprezydent miasta Łodzi Krzysztof Piątkowski, prezes Atlas Areny Krzysztof Maciaszczyk, prezes PLFA Jędrzej Stęszewski oraz pretendujący do składu meczowego defensywny liniowy Maciej Suchanowski.

Jako pierwszy głos zabrał Jędrzej Stęszewski. W swojej wypowiedzi zaznaczył, że Łódź jest miastem ważnym dla futbolu amerykańskiego w Polsce. To tutaj, 8 października 2006 roku został rozegrany pierwszy mecz Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Łódź „wykreuje” kolejne wydarzenie futbolowe - debiut reprezentacji Polski w futbolu amerykańskim. Stęszewski pokrótce scharakteryzował rozwój ligi oraz przedstawił dotychczasowe przygotowania do lutowego meczu, przybliżając proces selekcji.

Następnie, jako zapowiedź tego co wydarzy się w Atlas Arenie, został zaprezentowany materiał video podsumowujący NAC VII SuperFinał. Po przekazaniu informacji o zaplanowanych atrakcjach głos zabrał prezes Atlas Areny Krzysztof Maciaszczyk. Gospodarz obiektu podkreślił, że pomysł organizacji meczu halowego powstał w jego głowie niedługo po inspirującym finale PLFA na Stadionie Narodowym w Warszawie. Prezes Maciaszczyk skonstatował, że ta wizja idealnie zgrała się z planami managementu PLFA, który taką imprezę planował jeszcze przed najważniejszym meczem dla futbolu amerykańskiego w Polsce.

Kolejnym prelegentem był wiceprezydent Krzysztof Piątkowski. Gorąco polecił on mieszkańcom Łodzi to wyjątkowe wydarzenie licząc, że Atlas Arena 2 lutego wypełni się do ostatniego miejsca. Wiceprezydent przypomniał, że miasto Łódź zaangażowane jest w promocję meczu i udostępniło organizatorom dostęp do atrakcyjnych nośników reklamowych.

Jako ostatni głos zabrał Maciej Suchanowski z Seahawks Gdynia, który znalazł się w grupie 37 zawodników, którzy powalczą o miejsce w meczowej trzydziestce, która 2 lutego wybiegnie na boisko. Suchanowski zwrócił uwagę, między innymi na to, jak znakomita atmosfera panowała podczas pierwszego zgrupowania kadry.

Po części oficjalnej głos zabrali dziennikarze, którzy zadali prelegentom kilkanaście ciekawych pytań. Wiele z nich dotyczyło specyfiki futbolu amerykańskiego w wydaniu halowym oraz planów rozwoju reprezentacji Polski. Konferencję zakończyło losowanie piłki wśród dziennikarzy liczne wywiady w kuluarach.

Poczęstunek dla zgromadzonych zapewniła restauracja Kompania Kuflowa (dawniej Esplanada).

Biuro Prasowe PLFA
biuroprasowe@plfa.pl