Po pierwszym zgrupowaniu kadry

15 sty 2013

W dniach 12-13 stycznia 2013 w Warszawie odbyło się pierwsze zgrupowanie kadry reprezentacji Polski w futbolu amerykańskim. Sztab trenerski pod wodzą Macieja Cetnerowskiego testował ponad 70 zawodników. W środę zostanie zaprezentowana lista graczy, którzy stworzą wąską kadrę na mecz ze Szwecją 2 lutego br. w Łodzi.

Zgrupowanie rozpoczęło się punktualnie o 11:00. We wstępnych słowach szkoleniowiec główny podziękował zawodnikom za liczne stawienie się na testach, a także pogratulował graczom wysokiego poziomu sportowego, który prezentują. Po klasyczny, zmodyfikowanym na potrzebny nadchodzącego meczu, futbolowym okrzyku „Raz, dwa, trzy - Polska!” kadrowicze przystąpili do rozgrzewki.

Pierwszy dzień obozu był dla zawodników i trenerów bardzo długi i intensywny. Treningi, które odbywały się na hali i sztucznym boisku pod balonem skończyły się o 21:30. Przez cały dzień trenerzy wszystkich pozycji przyglądali się zawodnikom starając się dostrzec tych, którzy są w najlepszej formie. W międzyczasie odbyła się również sesja teoretyczna, podczas której trenerzy przedstawili założenia taktyczne na mecz z Trzema Koronami.

Niedziela również nie należała do lekkich. Zawodnicy zaczęli drugi dzień zmagań o miejsce w kadrze o godzinie 9:30. Zostali oni podzieleni na drużyny ataku i obrony. Prze większość dnia rywalizowali ze sobą symulując rozgrywkę meczową. Zgrupowanie zakończyło się o 13:30.

W środę 16 stycznia sztab trenerski przedstawi listę powołanych na lutowy mecz. Zostaną oni zaproszeni na drugie zgrupowanie, które odbędzie się w dniach 25-26 stycznia br. w stolicy.

Marcin Warpechowski
m.warpechowski@plfa.pl